Galvenie » Raksti » Blues » Fingerstyle blues

1 mācību stunda (fingerstyle blues)
Čau! Tu esi gatavs iemācīties fingerstyle blues ģitārspēles pamatus? Protams jā?! Tad sāksim.

   Pirmkārt atcerēsimies ko nozīmē burti (p, i, m, a) pie notīm.

   p - īkšķis;
   i  - norādošs pirksts;
  m - vidējais pirksts;
   a - bezvārda pirksts.

   Pareizi, ar šiem burtiem apzīmē labās rokas pirkstus klasiskajā ģitārspēlē. Iznāk ka arī "fingerstyle blues" ģitārspēlē izmanto neviss mediatoru bet labās rokas pirkstus. Visvienkāršākaie tev kā iesācējam labās rokas pirkstu vingrinājumi ir  a r p e d ž i j a s. Ja tev par arpedžijām ir pirmā dzirdēšana, tad ielūkojies šajā sadaļā.

   Vispirms iemācies ar labās rokas pirkstiem izspēlēt vingrinājumus uz atvērtām stīgām (vingr.Nr1).

Vingrinājums Nr 1.   Zemāk (vingr.Nr2) tu redzi notis un tabulatūru. Visas notis kurām nošu kātiņi ir uz augšu nosacīti nosauksim par pirmo partiju kas tiek spēlēta uz pirmām trīs stīgām un labās rokas i, m, a pirkstiem. Sol - ar i pirkstu, si - ar m pirkstu, mi - ar a pirkstu.  Notis kurām nošu kātiņi ir uzrakstīti uz leju nosacīti nosauksim par basa partiju, kas tiek izspēlētas ar labās rokas īkšķi (p).

Vingrinājums Nr 2.   Re cik forši sanāca! Turpini spēlēt zemāk redzamo vingrinājumu (vingr.Nr3) kurš ir mazliet sarežģīts. Pirmā partija ir bez izmaiņām, bet basa partijā uz katru ceturtdaļu mainās basa nots (stīga). Pirmā ceturtdaļa basa partijai būs mi - 6 stīga, otrā ceturtdaļa būs la - 5 stīga, trešā būs re - 4 stīga, un ceturtajā atgrižamies uz la - 5 stīga.

Vingrinājums Nr 3.   Ja tu esi iemācījies šos elementāros vingrinājumus, tad varbūt ir laiks mēģināt mācīties spēlēt kādu prastu pirmo blūzu "fingerstyle blues" stilā? Jā-ā! Pirms ķerties pie darba atkārto akordu aplikatūru. Pirmais akords mūsu fingerstyle blūzā būs la [A] mažors (skaties "Fingerstyle blues" stunda Nr2).
Kategorija: Fingerstyle blues | Pievienoja: admin (05.10.2011) | Autors: Raimonds E
Skatījumu skaits: 942 | Komentāri: 1 | Atslēgvārdi: fingerstyle, Blues
Komentāru kopskaits: 1
0   Spam
1 Nollie   (02.11.2011 12:59)
I guess finding useful, reliable information on the intreent isn't hopeless after all.

Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]