Galvenie » Raksti » Svarīgi zināt » Ģitāra.

Nošu izvietojums uz grifa.

       Ja tu esi nolēmis iemācīties šo brīnišķīgo mūzikas instrumentu labā līmenī, tad nāksies vai nu atcerēties sākumskolas mūzikas stundas, vai mācīties nošu gramatiku no jauna. Neviens video apmācības kurss nestāv blakus uzrakstītajai nošu lapai. Notis mūzikā tas pats kas literatūrā ĀBC. Nezinot burtus un valodu nevar izlasīt žurnālu vai grāmatu. Tas pats attiecās uz notīm. Tā kā uzpriekšu. Sākumam tev pietiks ar nošu rakstības pamatiem, nošu skanējuma ilgumu, alterācijas zīmēm, akordu burtu apzīmējumu. Dažus elementārās mūzikas pamatus es tev atgādināšu, bet vispār jau elementārās mūzikas teorijas grāmatu meklē bibliotēkā. 

   Burtu atšifrējums. 

   C - do; D – rē; E – mī; F – fā; G – sol; A – lā; B – sī. 

   Akordu rakstībā pie lielā burta pieraksta blakus mazo burtu m piemēram Cm.Tas nozīmē akorda veidu. C – do mažors, Cm – do minors.

 

   # (diezs) – pāaugstina skaņu par ½ toni.

 

   b (bemols) – pazemina skaņu par ½ toni.

   

   Zemāk tu redzi gitāras grifu ar nošu izvietojumu uz tā.


    

      Pirmā nepiespiestā (smalkā stīga Mī otrās oktāvas) uz grifa atrodas augšā. Sestā stīga apakšā, bet jau būs Mī mazās oktāvas. Lai tev būtu vieglāk orientēties notīs, un atšķirt mazo oktāvu no pirmās vai trešās, nāksies atcerēties pamatskolas mūzikas stundas.

   Tātad uz pirmās stīgas un pirmās ladas piespiežot ar pirmo pirkstu skanēs  /F/ - fā. Nākošā tukšā lada uz labo pusi (2.lada), būs par pustoni augstāk, tas ir / F# / - fā diezs. Un tā tālāk. Pirmā un sestā stīgas ir identiskas.

   1; 2; 3; 4...apzīmē ladas (pozīcijas) numuru.

Avots: http://www.guitarfans.ucoz.lv
Kategorija: Ģitāra. | Pievienoja: admin (18.09.2011) | Autors: Raimonds E
Skatījumu skaits: 5945 | Atslēgvārdi: mūzikas teorija, notis
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]