1946 gadā kompāniju dibināja Klarens Leo Fender, un 1951 gadā pasaulē parādījās visiem pazīstamais Fender Telecaster. 1954 gadā pasauli ieraudzīja arī legendārais Fender Stratocaster modelis – pasaulē visskopētākā elektriskā ģitāra. Būtu netaisnīgi apgalvot ka šīs kompanijas produkcija ierobežojās tikai ar diviem modeļiem. Diezgan stabīls pieprasījums ir arī citiem šīs kompānijas modeļiem, tādiem kā: Fender Mustang, Fender Jaguar, Fender Jazzmaster, Fender Toronado. Korporācijas ražotnes atrodas arī ārpus ASV robežām, Meksikā, Ķīnā, Indonēzijā un t.t. Kādu laiku atpakaļ Fenders atļāva ražot dažus savus modeļus Japānai.
    Šodien „Fenderam” pieder tādi ģitāras brendi kā: Gretsch, Guild, Jackson, Charvel ... Laikam vieglāk ir nosaukt mūziķus kas nespēlēja uz Fendera, jo praktiski katra daudz-maz pazīstama ģitārista arsenālā ir kaut vai viens instruments ar šo logotipu.
    Veidot šo legendu Leo Fenderam palīdzēja tādi ģitārspēles monstri kā: Džimmi Hendriks, Ēriks Kleptons, Keits Ričards, Ričijs Blekmors, Marks Nopflers, Stīvs Rejs Vons, Baddijs Gajs... 

               

   Oficiālā lapa   www.fender.com

   Atpakaļ